Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
YAZARLAR UFUK KÜÇÜK
12
14
16
18
20/01/2015 23:11
-----TIRMANARAK ALÇALMAK------UFUK KÜÇÜK
TIRMANARAK ALÇALMAK
 
UFUK KÜÇÜK
                    Hızla çıkmaya başladı merdivenleri. Ayak sesleri ürkütücüydü. Kendinden emindi, ayakları zemine sağlam basıyordu. Öyle ya gençti, bacakları kuvvetliydi. Zirveye çıkmaması için hiçbir sebep yoktu. Hızlı çıktıkça kendine olan güveni artıyor, daha da hızlanıyordu. Hiç kimse kendisini geçemeyecekti, geçememeliydi. Kafası bu düşüncelerle dolmuş, tüm dikkatini merdivenlerde toplamıştı. Hız onun en iyi dostuydu.
 
                    Rahmet ayaklarına dolaşmış, sendelemiş ve kendini yerde bulmuştu. Bu olamazdı. Bir saniye bile vakit kaybına tahammülü yokken bu da nereden çıkmıştı. Hemen toparlanmalı, kaldığı yerden daha hızlı bir şekilde devam etmeliydi. Zira bu zaman kaybını ancak böyle telafi edebilirdi. Herhangi bir sakatlık olmasın diye yavaşça doğruldu.Tam hızla tırmanmaya başlayacakken gözü etrafa ilişti. Bu da neyin nesiydi? Yoksa bu gördükleri hayal miydi? Düşünce bayılmıştı da rüya mı görüyordu?
  
               Kendisine bir iki tokat attı. Nafile, gördükleri değişmemişti.Yukarıya doğru çıktıkça artması gereken sayılar şimdi eksilerdeydi! Güneş yüzüne bütün parlaklığıyla vurması gerekirken, duvarlara asılmış lambalar gözlerini yakıyordu. Neydi bütün bunlar? Nasıl olur da bu kadar aşağılarda yer alırdı. Halbuki o kendini bildi bileli tırmanıyordu bu merdivenlerde. Zirve hayali kurarken aşağıların aşağısa da ne oluyordu! Ağlamak istedi. Tüm bu emekleri boşa gitmiş olamazdı.Sakinleşmeye çalışıp iyice düşündü. Belki de  sendeleyince onlarca kat aşağı düşmüş olabilirdi. Evet evet böyle olmuştu mutlaka! Ağlamanın zamanı değil diye düşündü. Hemen kalkıp eskisinden iki belki üç kat hızla tırmanırsa eski yerine ulaşabilirdi. Kalktı büyük bir hışımla attı adımını. Hırs bütün yönleriyle kuşatmıştı onu. Hızlı, daha hızlı çıkıyordu şimdi bu merdivenleri. Bir an durup kaç kat yükseldiğine bakmak istedi. Ama hayır şimdi durmanın zamanı değildi. Aradaki farkı kapatmak için durmaksızın tırmanması gerektiğini düşünerek hızını korudu. Belki iyice yükseldikten sonra durup kaç kat çıktığına bakabilirdi. Artık dostları arasına hırs da katılmıştı.
 
                Epeyce yol katetmişti. Hem bu hız onu biraz da yormuştu. Artık yavaşlayıp ne kadar yükseldiğine bakabilirdi. Durdu kafasını kaldırıp baktı. Hayır, bu olamazdı! Artık daha da diplerdeydi. Tırmanmak için sarfettiği bütün çaba onu daha da derinlere çekmişti. Olduğu yerde donakaldı. Ne yapacağını bilmiyordu. Yere çöktü. Ağlamaya başladı. Gözlerinden sel gibi akıyordu yaşlar…
 
                    Ağlamanın şiddetiyle uyandı. Saat gece yarısı üçtü. Gözlerinden yaşları sildi. Yatağından kalktı. Fakat bu gece yatağından teheccüdü kılmak için kalkıyordu.
 
Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR