Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» Sevgili ağabeyim! Bil ki firakınla keder içindeyiz. Seni çok özleyeceğiz…
16 Mayıs 2014 Cuma 22:00
12
14
16
18
….[*]
(İsimsiz Yorum)
              Çok şey anlatmak istiyorum. Sükutu yırtıp haykırmak istiyorum. Sızlayan burun kemiğimi serbest bırakıp hıçkırıklarla ağlamak istiyorum. Babamı kaybetmiş gibiyim; ağabeyimi, kardeşimi… Candan özge her ne ise canan; işte onu kaybetmiş gibiyim. Bir yandan geç tanımanın bahtsızlığını yaşayış, diğer yandan Hindikuş dağlarından Mevla’ya kanatlanış. Bir yandan vakur tebessümünün sıcaklığı, diğer yandan karda ayak izleri… Afgan dağları iyi bilir
         Bahattin Yıldız’ın karda bıraktığı ayak izlerini. Her bir iz Hak yolda mücadelenin, davanın sınır tanımayacağının nişanesi olarak Afgan dağlarının yamaçlarında ağabeyimin şehadetine şahitlik etmek için bekleyişteydi.
                   Ve vuslat nihayet gerçekleşti…
             Sade iz yetmez dedi yalçın dağlar… Kaç defa teğet geçmişti şehadet… Her biri mü’min bir sineye şehadeti taşıyan çelik parçaları kaç defa onu şehadete taşımaya muktedir gelememişti. Düşmanın namlusu bilmem kaç defa ıskalamıştı Bahattin ağabeyin hasretini. Ve sonunda Hindikuş dağları da adını yazdırdı “Vefalı”lar listesine. Yamaçlarında, sarp yokuşlarında yıllarca şehitliği arayan kardeşine gösterdi vefasını… Ağabeyimin izlerini yıllarca güzide bir emanet misali bağrında nasıl taşıdıysa, şimdi de şehid bedenini öyle taşıyor. Ve böylece iki sevgili buluşmuş oluyor. Vuslat vakti tamam olmuş, hayat ve ölüm anlamına ermiş oluyor.
             Ve ardında kalanlar için hicran vakti gelmiş oldu. Her vuslat nihayetinde bir hicranı beraberinde taşır. Ve hicran listemize bir yiğit daha eklenmiş oldu böylece. Hem de ne yiğit… Kendine has, kendinden menkul ve sade O’nda güzel tavırları, hasletleri, sözleriyle Bahattin ağabey özge bir insandı. Sözleri kalbe tesir ederdi. Öyle özenli ve yaldızlı değildi cümleleri. Ancak yürekten kopardı, bazen gözyaşlarıyla ıslanırdı. Muhammed İkbal’in Çanakkale şehitlerini anlattığı cümleleri ne de güzel süzülmüştü ağabeyimin dilinden. Sözünü kimseden esirgemez, zira hiç kimseden çekinmezdi. Doğru bildiğini eğip bükmeden dosdoğru anlatırdı. Sözlerini hitap ettiği topluluğa göre seçmezdi. 
             Dünya adına alabildiğine beklentisiz ve giyiminde, yaşantısındaki sadelik dünyevi emellere verdiği en güzel cevaptı. Kalın ses, ince tebessüm O’nda daha bir güzel, O’nda daha bir anlamlıydı.
         Ve Bahattin ağabeyin ardında kalmak… Dava yükünü kaldırmaktan aciz omuzlarımızı dayayacak bir çınardan mahrum kalmak… Dava yolunda tökezlediğimizde, ideallerimizin ve önceliklerimizin ibresi şaştığında kendisine bakıp kendimize çeki düzen vereceğimiz, dava yolunda gösterdiği istikrara bakarak yeniden durduğumuz noktayı gözden geçireceğimiz rehberden ayrı düşmek…
            Şöyle içi dolu dolu “Ağabey” diyebildiğimiz, gölgesi altında eriyebildiğimiz, sözlerine herhangi bir sorguya gerek duymaksızın itibar ettiğimiz öncülerimizden birinin ardında kalmak… Ve bu ağır yükü artık onsuz kaldırmak…
             Sevgili ağabeyim…
             Biricik Efendimiz Hz. Muhammed’in kalbi dağlı, gözü yaşlı oğulcuğu İbrahim’in cenazesinde söylediği sözle uğurluyoruz seni: Kalpler hüzünlenir, gözler yaşarır; ancak sadece Allah’ın razı olacağı sözleri söyleriz.” 
Sevgili ağabeyim! Bil ki firakınla keder içindeyiz. Seni çok özleyeceğiz…
[*] http://www.zeynepder.org/forum/index.php?topic=17182.0
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR