Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» SEBASTİYAN - BELGİN AYDIN
14 Şubat 2016 Pazar 19:00
12
14
16
18

SEBASTİYAN

BELGİN AYDIN

              Bir zamanlar açık sözlülük vardı, isteyen istediği sözü söyleye biliyordu. Fakat şimdi herkes susuyor sebastiyan. Birileri üzerinden yazılar yazılıp çiziliyor. Bu seferde sen oldun o şahıs. Kimsin ki sen? Herkesin dilindesin, elindesin, ’’söyle ona sebastiyan, dinle sebastiyan’’. İnsanlar kelimelerin arkalarına sığınacak kadar aciz mi olacaklardı sebastiyan ? yazıya gelince, tabir oysa, mangalda kül bırakmıyorlar; yüze gelince pişkinlikte zirveye ulaşıyorlar. Görüyorum ki senin adını yazan kurtuluyor sebastiyan, hedef yönünü şaşırıyor olmalı. Bu yazım bir taşlama değil de açığa kavuşturmak bir şeyleri. Ben de yazdıklarım gibi senin isminin önüne yazıyorum yazacaklarımı bir yandan da kim olduğunu anlamaya çalışıyorum.. İnsanlar kişiliklerini o kadar çabuk harcıyorlar ki sebastiyan çoğu zaman hızlarına yetişemiyorum. Gerçi artık hiçbir şeylerine takılmıyorum.

              Küçük sinekler daima mide bulandırırmış ya, az çok anlıya biliyorum.

             Sana ne yazsam, nasıl anlatsam eksik kalır sebastiyan içimdekiler. Kürkçü dükkanını beğenmeyip sonra da geri dönenler mi dersin, dükkanın içindeyken dışarıya el sallayanlar mı dersin. Öyle bir hayat ki her şeyi görüyorum be sebastiyan. Anlıyorum artık daha çok, insan olmanın zor olduğunu. Pardon insan kalabilmenin. Menfaatleri için değişen, insanları harcayan kendine benzetmeye çalışan o kadar kişi var ki beş parmağı toplasan çıkan sonuç kadar kadar insan olamayan o nasibi tatmayan. Bir yerler de görürsen onları şimdi ben de söyleyeyim.

         Söyle onlara sebastiyan kendilerinin yaptığı şeylerin gizli kaldığını sanmasınlar, sayelerin de onlardan daha açık oldu frekansım. Susuyorsam edebimdendir edepsizlere karşı. Hiçbir şey gizli kalmıyor hayatta sebastiyan ne ekersek onu biçiyoruz. Bir şekil de yaşıyoruz ömrümüzün ne zaman biteceğini bilmeden. Toprak olarak geldik toprak olarak ta göçüp gideceğiz önemli olan çamurlaşmamak . Bu sözün ne anlama geldiğini gerçekten anlayamıyordum oysa o kadar anlamlı bir sözmüş ki yaşayınca anlıyor insan. Anladım, şunu da öğrendim insan duyumlarla değil de gördükleri ile yaşamalıymış herkesin sözü de dinlenmezmiş. Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı da olabiliyor.

                Allah bizi kötü insanların şerrinden korusun sebastiyan . Öyle işte iyi dertleştik dikkat et kendine sebastiyan, Birde herkese selam olsun On’a hasret sebastiyan..


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR