Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» UFUK KÜÇÜK - Yol, Yolcu, Son
18 Temmuz 2013 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Daha hızlı adımlar atmaya başladı. Belli ki bu hız ona yetmiyordu. Yer yer oluşşan su birikintileri yürümesini engelliyor fakat o buna aldırış etmeden daha da hızlanıyordu. Soluk soluğa kalmıştı. Sanki bedeni beyninin emrinden çıkmış gibiydi. Kalbinin atışları hızlandıkça adımlarını da hızlandırdı. Fakat bu kadar hızlı olmasına rağmen adımlarında belirsizlik vardı. Nereye gideceğini bilmeyen bir tavırla yürüyordu. Etraftaki sesler bir yükseliyor bir alçalıyordu. O hem yürüyor hem de çevresine ayak uydurmayı ihmal etmiyordu. Yürüyordu fakat ara sıra gerçekten takılıyordu. Bazen yol engebeli oluyordu bazen de kendi ayakları birbirine dolaşıyordu. Bundan dolayı yol boyunca hem kendine kızıyor hem de yola kızıyordu. Fakat yürüyor, yürüyordu.

Zaman zaman yollar ikiye üçe ayrılıyordu. Fakat hangi yoldan gidileceği kendisine bildirilmişti bittabi o yolun engebeli olduğu da. Her yol ayrımında durur düşünür o an canı hangisini isterse onu seçer yoluna devam ederdi. Fakat ayrımlar yol boyu devam ederdi. Tabii kendisine hangi yoldan gidileceği hakkındaki bilgide verilirdi. Ne zaman istenilmeyen ayrıma girse içinde huzursuzluk olur geriye dönmek isterdi. Fakat o yanlışını diğer yol ayrımında istenilen yola girmekle telafi ederdi. Bazen yürümekten sıkılırdı yolun sonunu merak eder neden böylesi karmaşık olduğunu kendi kendine sorardı. Bazen yollar gerçekten çok engebeli olurdu. Hatta o kadar ki yoldan sıkılır kendine yenilir ve istikametini değiştirirdi. Ruh halinde yollar gibiydi. Sürekli değişiyor ne istediğini o da bilmiyordu.

Ama yürüyordu. Yürümeye devam etti.. Yürüdü yürüdü.. Fakat bi gariplik vardı.. Yol garip kendi bitaptı. Artık o eski hırçınlığını hızını kaybetmişti. Daha yavaş gidiyor önüne çıkan engellere sinirlenmiyor büyük iradeyle aşıyordu yolları.. Şimdiye kadar çok çeşitli yollardan geçmiş, doğrusuyla yanlışıyla birçok ayrımı atlatmıştı. Bunun verdiği tecrübe ona doğruyu daha da kolaylaştırıyordu. Artık yolla ilgili sıkıntısı kalmamıştı. Fakat istediği tek şey vardı; yolun bitmesi.. Kendisi de bilmiyordu yolun ne zaman biteceğini.Yürüdü yürüdü.... Artık yolun biteceğini anlamıştı. Durdu etrafına dikkatlice baktı.. Etrafında kendisi gibi milyonlar vardı. Hepsi yürüyordu bu yolda..Yüksekçe bir yerden bakmaya çalıştı. İnsan seli vardı. Herkes ama herkes yürüyordu onunla birlikte. Evet artık anlamıştı yolun biteceğini. Kendi yoluna baktı.. Girdiği yanlış ayrımlar, engebeli yollar.. Hepsi gözünde canlandı.Evet bu yol bitiyordu ancak ya sonra?...


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR