Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» ---------CIS Aşk CIS------BELGİN AYDIN---
05 Ocak 2015 Pazartesi 23:00
12
14
16
18
CIS Aşk CIS
 BELGİN AYDIN
 
           Anneler çoğu zaman çocuklarına onlara zarar verecekleri şeyi görünce, çocuklar oradan uzak dursunlar diye cıs orası derler. Bu da genellikle ocakta kaynayan çaydanlığı görünce, ateşli yerleri görünce cıs orası derler. Ve çoçukları daha gitmeden oraya korkuturlar. Aslında doğrudur da anneler çocuklarının gidip te yanmasını istemezler ki, ama sırf anneler izin vermiyor oraya yaklaşma dedikleri için çocuklar daha çok yaklaşmak, dokunmak isterler, çünkü merak ediyorlar. 
             Annelerin zararlara karşı kelimesidir ''Cıs''. Bir nevi duygu olarakta Cıs'dır Aşk. Ona dokunmak yoktur ama yaşayınca yanarsın, onu göremezsin ama iliklerine kadar işlenmiştir acısı. Anneler göremedikleri için ona cıs dememişlerdir herhalde. Aslında çocuklarına küçükken Aşkta Cıs deseydiler, çocukları büyüdüklerinde bir hevese kapılıp sonrada onun ateşinde yanmazlardı. Aslında tamda o kelimeyi hak eden olayda budur. Ateşin üstünde birşey vardır, çocuk dokunur azıcık acısını çeker sonra geçer ve bir daha da dokunmaz. 
               Eğer ki bizde Aşkı cıs diye bilseydik baştan öyle öğretilseydi, biz daha yaşamadan acısını hissedip geri çekilirdik. Demediler bize işte hiç kimse demedi, bu gidişlede demezler. Göz göre göre dokunuyorlar cıs olan o duyguya çocuklar, cıs kelimesi çocuklara yakışır öyle değil mi? Hiç genç bir insana annesinin - yapma o cıs - dediğini duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü o çocuk değildir, herşeyin farkındadır. Ama nedense asıl Cıs olan şeye rahatlıkla korkusuzca dokunabiliyorlar ve bu durumda içime bir çelişki doğuyor. Suçlusu kim? Asıl zararlı olan şeyi bizden uzak tutmadılar. Çocukken biz hep başka şeylere cıs dediler. Biz hep başka şeylerden korktuk .
                Filmlerde olurdu, görürdük ne kadar güzel duygu derdik, veya başka yerlerde hayatımızdaki kişilerde görürdük. Belki de gerçekten güzeldir. Fakat hep aynı kalmıyor veya çok nadir güzel kalıyor o duygular. Biz çok özenirdik derinliğini içini bilmeden, hayal gibi gelirdi ama öyle değilmiş. Biz hiç tahmin edemedik büyüdüğümüzü ve aşkın gerçek yüzünü. O duygunun hep o izlediğimiz yerler de mutlu sonlarla bittiğini düşündük gerçekleri göremedik. 
                Oysa yaşayınca anladık gerçekten onun cıs olduğunu . Evet Aşk bir Cıs’dı. Ve hiçkimse bunun farkında değildi. O yüzden bir çocuk gibi rahat korkusuzca el uzattık ona ve elimiz değil de, kalbimiz yandığında hissettik acısını ve geçmeyince farkına vardık gerçekten yandığımızın. Ve bir daha da geçmedik yanından aynı bir çocuk gibi. Çocuklar ateşten sıcaktan, bıçaktan, korktular cıs duyunca, Biz de Aşktan . Aşk cıs'dı, dokunduğun zaman bir ömür izi kalan
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR