Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» -------BELGİN AYDIN ŞEKER KIZ CANDY----
06 Mayıs 2016 Cuma 21:00
12
14
16
18

ŞEKER KIZ CANDY

BELGİN AYDIN

Çizgi film karakteri olarak bilinen Candy, hayatındaki tüm olumsuzlara rağmen yüzünden gülümsemesini eksik etmemiştir. O da gücünü kendinden alanlardan olmuştur. Gerçek güç te öyle değil midir? Herkes tam düşecek dediği anlarda dimdik durup gülümsemeyle cevap vermektir gerçek güç. Bu karakterin ismini duymama rağmen hiç dikkatimi çekmemiş olsa gerek, bakmamıştım. Bir tavsiye üzerine okudum, baktım. Kendim ile özdeştirdim. Fiziksel özelliklerimiz bir yana duygusal özelliklerimiz daha bir benzer geldi. 

Her insanın olaylara tepkisi farklı şekilde oluşur, ya çok yanmıştır ya da daha hamdır belki de pişme aşamasındadır da duygularını içinde yaşıyordur.

Hayata karşı gardını öyle alıyordur. Gülümsemesini de koruma kalkanı olarak kullanıyordur.

Hayat öyle bir şeydir ki göz açıp kapayıncaya kadar tüm değerlerimizi alır götürür bizden. Artılarımızın yerine eksilerimiz çoğalır, sevdiklerimizin yerine tahammül edemediğimiz kişilerle uğraştırır. Biz inançlı insanlarız ya hani, o yüzden ona da sesimizi çıkarmaz güler geçeriz.

Gidenlerin değerini illa gelenler ile anlarız. Zaman güçlü olanların zamanı, zaman üzülme zamanı değil ki benim yüzüm asık olsun, öyle olsa bile niye benim derdimi Müslüman kardeşim görsün ki sonra da üzülsün. O dert o acı benim değil mi, niye alnımda yazılıymış gibi dolaşayım. Benim yapım buna müsaade etmez ki bi kere. 

Ben gülerim ama yüzümün gülüyor olması yahut rahat tavırlarım sıkıntılarımın ya da endişelerimin olmadığı anlamına gelmiyordur herhalde. Sonuçta bir bardak su görüyoruz uzaktan da tadına bakmadan anlayamıyoruz gazoz olduğunu ,bu durum da böyle bir şey işte. Görünüşle duygular belli olmuyor kimisi kapatıyor kimisi ise açıyor acındırıyor.

Kimi insan bir hamlede çöker kimisi de her seferinde olumlu bir yer tutar ve kalkar hepsi bu kadar basit. Gerçi hayat budur.

Candy ve ben bardağın dolu tarafını gördüğümüz için gülümsüyoruz hayata, acılardan ders çıkardığımız için ileriye doğru yürümek istediğimiz için düşürmek isteyenlere fırsat vermemek için gülümsüyoruz. Bir de tebessüm sadakadır ya hani o yüzden tebessüm. Ancak ve ancak hak edenlere (tabi). Selam olsun bir tebessüm ile mutlu olanlara, o tebessümü hak edenlere ..


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR