Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» BELGİN AYDIN -KİRAZ MEVSİMİ-
22 Ağustos 2014 Cuma 19:00
12
14
16
18

KİRAZ MEVSİMİ

BELGİN AYDIN

 

               İsminden de anlaşılacağı gibi tamamen kurgu olan bir mevsimdir, kısadır ama mutlu edicidir. İnsanların umudunu kazandığı bir mevsimdir yeniden hayata başladığı bir noktadır. Her şey bitti denildiğinde yeniden başlamak için, yeni bir günün aydınlanmasını beklediğimiz bir mevsimdir sanki bir güneşle her şey sil baştan olacakmış gibi, İste tamda Aşkın özellikleri değil mi? O da tamamen kurgu ve her şey bitmişken girer hayatımıza, İster miyiz istemez miyiz, sormaz bile. Oysa ne haddine çağırılmadığı bir kalbe yerleşmek.

                    İnsanın en savunmasız en çaresiz kaldığı andır kiraz mevsimi. Öyle bir şeydir ki, o mevsim kimileri çok ister ama olmaz kimileri de bir an önce geçsin ister, çünkü bilir uzun kalmaz. O mevsim gelir kendine alıştırır, sevdirir ve hiçbir şey olmamış gibi çekip gider, çünkü bilir ne kadar uzarsa o kadar anlamını yitirir sevgiler, güvenler. Aslında hayattan çok sıkılanların, hiçbir şeyden haberleri olmayanların, hazırlıksızların yüzüne açar güneşini kiraz mevsimi. Tabi o güneş bir zaman sonra karanlık bulutlara verir yerini.

                  O kadar güzeldir ki kiraz mevsimi insanın içini ısıtır, kalbini doldurur, ister istemez mutlu olur insan. Mutluluğun ne demek olduğunu anlar. Bir anda bütün hayatının değiştiğini anlar. Zaman dursun ister veya zaman aklına bile gelmez. Çünkü anlıktır kiraz mevsimi, ne dünü vardır, ne de yarını. Bu günlüktür kiraz mevsimi. Eğer gününde yakalayamazsan, bir daha tutamazsın, bir daha geri gelmez. Korkular aklına bile gelmez insanın, dedim ya hiç bir şey düşünülmez. Zaten bu duygu, bu his’tir kiraz mevsimini anlamlı kılan, eğer kaybedecekmiş gibi bakarsan, kaybedersin, mutlu olursan mutlu olursun ama unutma ki, her mevsimin her mutluluğun sonu olduğu gibi onun da bir sonu vardır.

               Herkese nasip olmaz kiraz mevsiminden meyve yemek. Herkesin yüzüne gülmez kiraz mevsimi, sakın kendini suçlama, kimseyi suçlama. Hatta ortada suçlu yoktur. Bu, mevsimin özelliğidir. Gelir, hayatına ortak olur, mutlu eder, yeni bir güneş doğar hayatına ama fazla sürmez, hiç bir şey olmamış gibi çekip gider kiraz mevsimi. Ne sen suçlusun, ne de bir başkası. Ne sen bir hata yaptın, ne de karşında ki. Tamamen hayatın oyunudur.

                 Kiraz mevsimi sonu, hep aynıdır. Hiç değişmez. Kiraz mevsimi, AŞK'tır. Onun gibi acımasızdır. Onun gibi savunmasız kalırsın. Onun karşısında da bir kere yakalandın mı kiraz mevsimine, kaçısın yoktur, kısadır kiraz mevsimi. Bir o kadar da anlamlı Aşktır kiraz mevsimi. Onun gibi masum, onun gibi acımasızdır. Sonu olsa çok güzeldir ama hep aynı geçmiştir. Hayatta kiraz mevsimi hep aynıdır. Kendi mevsiminiz kendi elinizde.


  Yorumlar

1 ali deniz 31/08/2014 01:22
gökkuşağını anlatmış sanki yazar. anlık bir zamanı, kiraz yetişme zamanını. teşekkürler.

«« İlk Sayfa    « Önceki      Sayfa 1      Sonraki »    Son Sayfa »»
   (Toplam 1 Kayıt )   

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR